Profesjonalne usługi concierge

 

Większość z nas swoje prywatne i zawodowe sprawy samodzielnie załatwia, bo nie mamy zaufania do obcych lub zwyczajnie nie chcemy nimi obarczać innych. Jedynak bywają osoby, które bez osobistego asystenta nie są w stanie funkcjonować. 

Na czym polega usługa concierge?

usługi conciergeWłaściciele dużych firm, czy prezesi spółek z wieloma pionami zarządzania, mają dość napięty grafik dotyczący spraw zawodowych, czy prywatnych. Ze względu na obowiązki, mają niewiele czasu na życie prywatne, czy na samodzielne załatwianie wszystkich spraw. Dlatego też usługi concierge są stworzone z myślą o takich klientach. Każdy z nas może skorzystać z takich usług, ponieważ są one dostępne dla osób indywidualnych lub firm. Możemy zamówić prywatnego asystenta do własnej dyspozycji lub korzystać z usług zdalnie, ponieważ działają firmy zajmujące się takimi sprawami. Obecny zawód konsjerża nie ma nic wspólnego z początkowym znaczeniem, bo czasy się zmieniły. Obecnie konsjerż jest osobą, która odpłatnie może załatwić nasze prywatne lub zawodowe sprawy. Mogą to być błahe rzeczy, albo skomplikowane zadania, wymagające znajomości w różnych sferach. Firmy zajmujące się usługami concierge mają do dyspozycji dziesiątki specjalistów z różnych dziedzin życia oraz osób posiadających szerokie znajomości w kraju i za granicą. Zlecone zadanie może polegać na odebraniu dziecka z przedszkola, zaniesieniu pisma do urzędu, zarezerwowaniu wakacji na ostatnią chwilę, czy zorganizowaniu bankietu zgodnie z wytycznymi osoby zlecającej.

Śmiało można stwierdzić, że zwód konsjerża jest kierowany do osób bogatych, ponieważ za umiejętności, szeroką wiedzę i doświadczenie, trzeba odpowiednio zapłacić. Ponadto taka osoba może być dyspozycyjna przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.