program magazynowy

Program magazynowy i praca magazyniera

Człowiek wciąż i wciąż dąży do tego, aby w jak największym stopniu usprawnić i ułatwić sobie pracę. Dlatego wciąż powstają nowe maszyny i programy mogące coraz więcej prac wykonywać za nas, zwiększając wydajność, a także odciążając ludzi.

Program magazynowy odciąża ludzi

program magazynowyPostęp technologiczny dotyczy wszystkich działów, również i magazynu. Kilka miesięcy temu, w zakładzie, w którym pracuje od wielu lat wprowadzono nowy program magazynowy wms, który znacznie miał polepszyć jego kontrolę. O ileż praca magazyniera była łatwiejsza odkąd jest system wms. Dawniej inwentaryzacja przebiegała na zasadzie, że wszystko musieliśmy sami liczyć sztuka po sztuce, teraz tylko skanujemy kod i program magazynowy pokazuje nam od razu ile jest towaru i gdzie powinien się on znajdować. My tylko sprawdzamy czy liczba jest zgodna z tym co jest w systemie i już. Przed wprowadzeniem systemu trzeba było analizować sprzedaż i dostawy aby wywnioskować ile czego powinno być, a jeszcze później to liczyć. Również zarządzanie magazynem stało się łatwiejsze, wszystko jest oznakowane i ma swoje stałe miejsce. Ponad to dużo łatwiej jest robić zamówienia, wiedząc czego ile ma i widząc w jakiś ilościach towar z magazynu ubywa. WMS program w dużym stopniu usprawnił nie tylko naszą pracę, ale i całego działu logistyki, obsługi klientów, a także samej produkcji.

Nie muszą oni już tak długo oczekiwać na przywiezienie z magazynu surowców, ponadto znacznie łatwiej jest znaleźć miejsce na nowo powstałe wyroby i dzięki temu linia produkcyjna nie ma zastoju.