Rozbudowana poręcz treningowa

Większość siłowni wyposażana jest w sprzęt przeznaczony przede wszystkim do ćwiczeń siłowych. Wielu naszych klientów narzekało więc, iż mimo dobrego wyposażenia nie może wykonywać treningu ruchowego, przede wszystkim z racji braku poręczy do takowych ćwiczeń. Postanowiliśmy więc przy pierwszej możliwości naprawić ten mankament i wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.

Poręcze do ćwiczeń akrobatycznych i ruchowych

poręcz treningowaW sklepach sportowych znaleźliśmy najróżniejsze warianty poręczy, zarówno bardzo proste barierki do treningu jak i rozbudowane urządzenia do ćwiczeń ruchowych. Zaawansowana poręcz treningowa wydała nam się znacznie lepszym dodatkiem do inwentarza siłowni, gdyż w przeciwieństwie do prostego wariantu umożliwia ona znacznie większy zakres ćwiczeń. Każda poręcz do zaawansowanego treningu może służyć zarówno do ćwiczeń ruchowych jak i do treningu akrobacji, a wysokość i położenie drążków czy poduszek pod ramiona może być ustawiona niemal dowolnie, wedle preferencji ćwiczącego. Wybrany przez nas model należy do bodaj najbardziej skomplikowanych poręczy, wysokich na przeszło dwa i pół metra, i wyposażony w wiele drążków w różnych pozycjach i na odmiennej wysokości. Kilka takich urządzeń w zupełności zaspokoiło potrzeby naszych co bardziej zaawansowanych bywalców, gdyż pozwoliła nie tylko na przeprowadzanie bardzo skomplikowanych ćwiczeń ruchowych, ale również ułatwiła początkującym amatorom wysiłku fizycznego rozpoczęcie treningu innego niż siłowy.

Poręcze są znacznie tańsze niż wielozadaniowe urządzenia do treningu, gdyż nie posiadają żadnych ruchomych części czy odważników. Są dzięki temu również zdecydowanie łatwiejsze do złożenia i ulokowania w danym miejscu. Nie zajmują również tak dużo miejsca jak uniwersalne atlasy.