Różnorodne usługi bhp

Pracowałem jako specjalista od bezpieczeństwa w jednej z firm, dlatego wiedziałem, że muszę współpracować często z podmiotami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za na przykład prowadzenie szkoleń bhp oraz świadczenie różnych usług sprawiających, że bezpieczeństwo w pracy jest na najwyższym poziomie. Pewnie bhp wam kojarzy się ze szkoleniami, jednak można wyróżnić także usługi bhp i ppoż, które także są potrzebne.

Profesjonalne usługi bhp

bhp w ToruniuZamawiałem takie usługi bhp okresowo. Prowadziłem nawet specjalną tabelę, w której umieszczałem wszystkie terminy szkoleń z bezpieczeństwa w pracy dla pracowników, które są koniecznością, ale także miałem tam zapisane, kiedy trzeba przeprowadzić specjalne audyty bezpieczeństwa. Bhp w Toruniu sprawdzało się bardzo dobrze, a ja wypracowałem już swój model pracy. Miałem nawet jedną firmę na oku, z którą bardzo dobrze mi się współpracowało w tym zakresie i nie dość, że mogłem tam zlecić różnorodne bhp w Toruniu, ale także firma zajmowała się szkoleniami dla pracowników oraz mojego pracodawcy. Dlatego też czesto zamawiając komplet usług mogłem dostać znacznie bardziej atrakcyjną cenę. Stwierdziłem pewnego dnia, że może zmienię pracę, albo założę własny biznes związany z usługami, gdyż faktycznie posiadam już wieloletnie doświadczenie w tych kwestiach. Dzięki temu bhp w Toruniu można powiedzieć, że znam od podszewki. Często zamawiając audyt bezpieczeństwa na przykład po wprowadzeniu do naszej firmy nowej maszyny wiem już, jak będzie on wglądał.

Dzięki temu część z rzeczy mógłbym wykonywać na własną rękę, jednak nie posiadam specjalnych dokumentów i certyfikatów uprawniających o tego, aby świadczyć takie usługi dla klientów. Coraz częściej zastanawiałem się, jak zacząć świadczyć sam takie usługi bhp.