Rustykalna deska do eleganckich wnętrz

Za styl wnętrza i jakość użytkowania odpowiadają elementy wykończeniowe. Bardzo ważnym materiałem jest deska podłogowa. Posiada znacznie większą trwałość niż sztuczne panele. Jaką zatem deskę wybrać do wnętrz rustykalnych? w stylistyce tradycyjnej bardzo dobrze wygląda deska dębowa, o ciepłym, naturalnym kolorycie. Jest wysokiej jakości i przetrwa próbę czasu.

Stylowe podłogi na lata

deska podłogowa rustykalnaParkiet pachnący drewnem z lasu tworzy niesłychany, oryginalny klimat w domu. W salonie lub w sypialni pięknie prezentować będzie się parkiet z naturalnego drewna. Elegancją wyróżnia się deska podłogowa rustykalna. Pasuje do wnętrz reprezentatywnych, w których liczy się jakość wykończeni. Dąb jest odporny na szkodnik w większym stopniu niż gatunki iglaste, czyli świerki i sosny. Podłoga rustykalna, która wykonana jest z desek dębowych, jest bardzo trwała i może przetrwać więcej niż sto lat. Świadczą o tym chociażby zachowane do dziś wnętrza pałacowe. W budowlach zabytkowych z poprzednich epok dąb był bardzo często wykorzystywany. Tylko arystokracja i przedstawiciele elit mogli sobie pozwolić na podłogi dębowe. Dziś styl rustykalny jest również modny. Powrót do korzeni, do naturalnego piękna i drewna o wspaniałym kolorycie, to trend, który utrzymuje się od wielu lat. Dębowe podłogi cieszą się popularnością, choć nie są tanie. Z pewnością warto postawić na jakość i piękno dębowego drewna.

Rustykalne wnętrza pełne są drewnianych elementów. Są to zarówno podłogi dębowe, z grubych, szerokich desek, jak i meble wysokiej jakości. Styl rustykalny to także popularny w Skandynawii sposób wykańczania wnętrz zgodnie z naturą i ekologią. Lepiej postawić na solidną, dębową podłogę na lata, niż na tańsze panele, które po kilku latach wymagać będą wymiany na nowe.