Samodzielne projektowanie wnętrz

Dziś przedstawię Wam kilka ważnych zasad dotyczących projektowania wnętrz, które pozwolą na to aby cały proces przeszedł pomyślnie. Oczywiście projektowanie, aranżowanie jest bardzo indywidualną kwestią i tutaj oczywiście główną rolę odgrywa nasz gust i upodobania jest jednak kilka uniwersalnych zasad.

Zasady projektowania wnętrz

projektowanie wnętrz szczecinAby projektowanie wnętrz szczecin było nieco łatwiejsze warto na początku pomyśleć o wzorach, kolorach, fakturach tak, aby całość była spójna i harmonijna, Dobrze jest, aby każde pomieszczenie mimo różnych funkcji jakie pełni było w tej samej stylistyce. Dzięki temu uzyskamy pożądany efekt. Zajmijmy się teraz przestrzenią, uzyskanie optycznie większej kuchni czy pokoju jest możliwe dzięki zastosowaniu kilku trików. Po pierwsze zdecydujmy się na minimalną, niezbędną ilość mebli i wszelkich dodatkowych gadżetów, dzięki czemu unikniemy efektu zagracenia pomieszczenia. A więc na początku pozbądźmy się wszystkich zbędnych przedmiotów. Następnie wybierzmy jasny kolor ścian. Świetnie sprawdzi się klasyczna biel, beż czy wszystkie pastelowe odcienie, efekt jest natychmiastowy. Raczej nie decydujmy się na jaskrawe i ciemne kolory ścian oraz mebli, efekt będzie przytłaczający. Gdy mamy niewielką przestrzeń do dyspozycji ważne by nie było zbyt wielu różnych struktur i kolorów całość niech będzie monochromatyczna. Bardzo dobrze sprawdzą się duże okna, a także lustra które również optycznie powiększają pomieszczenie.

Aby sprawić wrażenie wyższego pomieszczenia niż w rzeczywistości zastosujmy trik z pionowymi pasami na ścianie, efekt jest nowoczesny i ciekawy.Jeżeli przerasta nas samodzielne zaprojektowanie mieszkania, nie czujemy się pewnie z podjętymi decyzjami warto skonsultować się z fachowcem, a nawet zamówić projekt u profesjonalnego architekta. Uzyskamy wówczas pewność, że nasze mieszkanie spełni nasze oczekiwania.