Specyfikacja techniczna wywrotek

Na rynku można znaleźć szeroką ofertę przyczep aluminiowych do transportu materiałów sypkich. Autoryzowani przedstawiciele oraz komisy posiadają bardzo szeroką ofertę wywrotek. Na rynku funkcjonują także wypożyczalnie przyczep. Nie musimy kupować przyczepy, jeżeli trafi się dla naszej firmy jednorazowe zlecenie do którego potrzebujemy taki sprzęt. 

Przyczepy do transportu materiałów sypkich

wywrotki aluminiowePrzyczep do transportu materiałów sypkich używają głównie firmy budowlane oraz transportowe. Wywrotek używa się głównie do transportu materiałów sypkich na małe i średnie odległości. Odchodzi się od koncepcji transportu materiałów sypkich ciężarówkami na duże odległości, głównie ze względów ekonomicznych. Transport materiałów sypkich na duże odległości odbywa się koleją lub żeglugą śródlądową. Taki transport jest tańszy od transportu drogowego. Wywrotki aluminiowe dzielimy pod względem: ładowności oraz budowy wywrotki. Systematyka podziału wywrotek nie jest jednak ściśle określona żadnymi przepisami prawa, nie zajmuje się tym także żadna organizacja branżowa. Najbardziej widoczny podział wśród naczep zarysował się pod względem ładowności. Wywrotki aluminiowe dzielimy na wywrotki: o niskiej ładowności do 5 ton, o średniej ładowności od 6 do 15 ton oraz o dużej ładowności powyżej 16 ton. Ładowność wywrotki musi iść w parze z mocą układu hydraulicznego do podnoszenia wywrotki. Wywrotki najczęściej są podnoszone wzdłuż do kąta 75 stopni. 

Przed zakupem lub wypożyczeniem naczepy do transportu materiałów sypkich najlepiej zapoznać się z ofertami na stronach firm zajmujących się wypożyczaniem i sprzedażą takiego sprzętu. Takie firmy swoje oferty przedstawiają także na portalach branżowych oraz serwisach ogłoszeniowych. Przy zakupie przyczepy aluminiowej można skorzystać z różnego rodzaju finansowania zakupu np.: leasingu.