Stanisław Michałkiewicz – pisarz i publicysta

Moja przyjaciółka, podobnie jak ja, bardzo lubi czytać książki, z tym że ja wolę literaturę fantastyczną i przygodową, a ona publicystyczną. Jako że wiem, które pozycje mogą ją zainteresować, co roku na urodziny dostaje ode mnie egzemplarz autorstwa jej ulubionego pisarza, jakim jest Stanisław Michałkiewicz.

Kim jest publicysta Stanisław Michalkiewicz?

stanisław michalkiewicz książkiMimo tego, że niewiele osób wie, że w Polsce żyje ktoś taki jak Stanisław Michalkiewicz książki o jego poglądach są sprzedawane w wielo tysięcznym nakładzie. Moja przyjaciółka najbardziej ceni sobie w spisanych przez niego słowach to, że nie boi się mówić co myśli. Nie raz przekonywała mnie, że Michalkiewicz jak nikt inny potrafi mówić wprost o tym, jaka jest obecnie sytuacja w Polsce. Jako publicysta nie boi się kontrowersji, dlatego nawet  okładki jego książek przyciągają wzrok i zapraszają do dyskusji. Wielu szanuje Michalkiewicza również za to, że jest świetnym wykładowcą, jednak moja przyjaciółka najbardziej lubi czytać wieczorami jego trafne uwagi i celne spostrzeżenia. Ma już wiele jego książek na półkach i na pewno sama kupi sobie jeszcze nie raz kolejny egzemplarz najnowszego wydania. Ostatnia książka, jaką jej podarowałam, miała tematykę polsko-żydowską. Michalkiewicz wspomina także o postawie, w której ludzie wyrażają swoją antypolskość i mówi szczerze co o tym myśli. Nie wiem, co dokładnie pisze autor, ale z tego co cytowała mi przyjaciółka, są to bardzo filozoficzne i istotne myśli. 

Ceny za książki są różne, ale tuż po premierze są najdroższeCieszę się, że moją przyjaciółkę pochłaniają bez reszty książki i dlatego możemy wspólnie przy kominku przesiadywać w swoich ulubionych fotelach w jej pokoju dziennym. Dzięki temu razem spędzamy czas i robimy co, to lubimy.