Susze z konopi przemysłowych

Matka natura ma przed nami wciąż bardzo dużo tajemnic. Jednak z każdym dniem są one przed nami sukcesywnie odsłaniane. Ostatnimi czasy szczególnie dużym i ważnym wydarzeniem było potwierdzenie wpływu konopi przemysłowych na leczenie chorób neurologicznych. Zaczęto więc poważniej przyglądać się konopiom z tej odmiany i zaczęto też produkować ciekawe preparaty na bazie tych roślin.

Skuteczny susz z konopi

susz konopny legalnyKonopie to rośliny, o których w naszym kraju jest dość głośno. W dużej mierze wynika to stąd, że niektóre środowiska mocno naciskają na to aby doszło do zalegalizowania konopi indyjskich, które znane są szerzej jako marihuana. Konopie indyjskie to jednak nie jest jedyna dostępna odmiana. Od wieków na terenie naszego kontynentu uprawia się konopie przemysłowe zwane także siewnymi. Nie zawierają one żądnych substancji psychoaktywnych przez co nie ma podstaw by rośliny te były w Polsce zakazane. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, które powstały na bazie takich konopi. W szczególności często poszukiwanym produktem jest susz konopny legalny, który nie zawiera psychoaktywnego składnika zwanego THC. W suszu, który powstaje z konopi przemysłowych można za to znaleźć CBD oraz wiele innych cennych kannabinoidów. Te składniki są w stanie działać łagodząco na stany zapalne oraz powodować zniwelowanie stanów lękowych czy depresji.

Zalecane jest systematyczne spożywanie najróżniejszych produktów konopnych, które zawierają CBD. Dzięki temu będzie można znacznie wpłynąć na zmniejszenie ryzyka zachorowania na poważne choroby natury neurologicznej. Na ten moment produkty konopne można bardzo łatwo znaleźć w większych sklepach ze zdrową żywnością. Natomiast jeśli nie możemy ich odwiedzić to można znaleźć je także w sklepach internetowych.