Szybki i prosty sposób odmalowania mebli

Jeżeli chcemy odnowić meble w naszym mieszkaniu, a obawiamy się, iż zajmie to nam bardzo dużo czasu to powinniśmy rozejrzeć się z farbami kredowymi. To doskonały i prosty sposób na renowację we własnym zakresie, która będzie łatwa i przyjemna. Możliwe, iż dzięki temu polubimy własnoręcznie odnawiać nasze meble. Warto spróbować.

Najłatwiejsze malowanie mebli farbą kredową

kredowa farba do mebliGdy zauważamy pierwsze oznaki zużycia mebli to myślimy nad zakupem nowych. Mimo to nie są to najmniejsze koszty, a w szczególności, gdy chcemy, aby były one dobrej jakości. Dlatego kredowa farba do mebli jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie musimy się obawiać, iż pobrudzimy cały dom, a nasze meble będą schły kilka dni. Warto też wspomnieć, iż dzięki tej farbie omijamy etap zdzierania starej farby i nakładania bejcy. Wystarczy powierzchnię dobrze oczyścić z zabrudzeń i zatłuszczeń. Pamiętajmy jedna, iż szlifowanie będzie niezbędne, gdy stara farba się łuszczy. Nie chcemy przecież niezbyt ładnie wyglądających odprysków świeżo po malowaniu. W innym wypadku wystarczy przygotować miejsce pracy i zabrać się za malowanie. Po skończeniu jednej warstwy poczekajmy do maksymalnie trzech godzin na jej wyschnięcie. Dajmy drugą warstwę, aby krycie było jak najlepsze. Gdy upewnimy się, iż mebel jest suchy nawoskujmy go. W ten sposób będzie wyglądał bardzo reprezentacyjnie. Warto zadbać o swoje meble we własnym zakresie.

W przypadku, gdy nie mamy zbyt dużych funduszy na nowe meble albo obecne bardzo się nam podobają, jednak widzimy ryski i inne zanieczyszczenia to możemy własnoręcznie je odmalować. Zainwestujmy w farbę kredową i odrobinę czasu. Takie malowanie nie jest trudne, a dodatkowo nie wymaga od nas szlifowania i bejcowania, czyli najbardziej pracochłonnych etapów.