Tapeta z włókna szklanego – podstawowe informacje

Czym jest tapeta z włókna szklanego, jak ją wykorzystać i gdzie ułożyć? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć, zanim zdecyduje się na wykorzystanie innych sposobów ozdobienia ścian. Produkt charakteryzuje się wieloma zaletami i jest zalecany przez fachowców, aby ukrywać różnego rodzaju niedoskonałości. Specjaliści regularnie korzystają z tego typu tapet, aby zadbać o maksymalną estetykę pomieszczeń.

Tapeta z włókna szklanego – co to jest?

tapeta włókno szklaneTapety wykonane z włókien szklanych to niebywale wytrzymały materiał, który zachowuje przy tym inne, istotne właściwości. Produkt służy w głównej mierze do ukrywania zarysowań, pęknięć i drobnych ubytków na ścianach bądź sufitach. Największą zaletą produktu jest fakt, że tapeta z włókna szklanego jest w stanie ukryć nierówności powierzchni. To produkt, który idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o nieprawidłowo, krzywo wykonanych ścianach. Tapeta włókno szklane jest rodzajem materiału, do którego ułożenia najlepiej skorzystać z pomocy fachowców. Układanie produktu może być czasochłonne, a nadmiar kleju, źle docięta tapeta lub nieprawidłowy montaż może być problematyczny, gdyż tapeta jest wręcz niemożliwa w demontażu. Na tapety z włókna szklanego można natomiast nakładać farby emulsyjne, aby dowolnie zmienić kolor pomieszczenia przy zachowaniu właściwości tapety. Produkt można układać w każdym pomieszczeniu, w tym również takich o dużej wilgotności powietrza – jest to niegroźne dla wodoodpornego produktu.

Koszt zakupu tapety z włókna szklanego wynosi średnio kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy. Zazwyczaj sprzedawane są w rolkach o długości 25 metrów. Można je znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Do montażu tapet należy dobrać odpowiednie narzędzia i akcesoria, jak klej do tapet ciężkich czy środki ochrony osobistej.