Wartość lamp polimeryzacyjnych a cena zabiegu

Każdy przynajmniej raz w trakcie swojego życia odwiedził dentystę. Choć dla większości pewnie nie kojarzy się to z niczym przyjemnym, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są takie wizyty. Po tym jak w wieku dziecięcym stracimy swoje pierwsze, mleczne zęby, wyrastają nam kolejne – stałe. Jeśli nie zadbamy o nie odpowiednio, pozostanie nam tylko możliwość wstawienia sztucznego zęba w miejsce straconego.

Lampy polimeryzacyjne wśród profesjonalnego sprzętu stomatologicznego

lampy polimeryzacyjne stomatologiczneNie od dzisiaj wiadomo, że wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym często wiąże się z nie tak małym kosztem, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Oczywiście, w gabinetach, które przyjmują w ramach funduszu NFZ, możemy zdecydować się na darmowe uzupełnienie ubytku. Jednak coraz mniejsza ilość osób wybiera tę opcję. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna. Bezpłatne wypełnienie jest ciemnoszare. Propozycja ta jest odrzucana ze względu na swój nienaturalny i niekoniecznie estetyczny wygląd. Co zatem wpływa na tak wysoką cenę w przypadku wypełnienia białego, skoro istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu nieodpłatnie? Pierwszą różnicą jest rodzaj materiału, przy pomocy którego wykonuje się wspomniane działanie. Wymaga on specjalnego utwardzenia, bez którego cała praca poszłaby na marne. Do utrwalania stosuje się lampy polimeryzacyjne stomatologiczne. To urządzenia, które dzięki specjalnej wiązce światła wpływają na stan skupienia wypełnienia, a co za tym idzie, także na jego trwałość.

Wspomniany sprzęt jest bardzo drogi, a wiadomo, że jak każdy inny, ulega zużyciu i zniszczeniom. Dlatego w koszt każdego zabiegu wlicza się także zadatek na jego konserwację i przeprowadzenie testów stanu technicznego. Biorąc pod uwagę, jak wiele profesjonalnych sprzętów wykorzystuje się w trakcie jednej wizyty u stomatologa, nie ma się czemu dziwić, że cena wspomnianej usługi wynosi aż tyle.