Wkłady kominkowe, które ogrzeją nie tylko serce

Instalacja kominka w domu to marzenie wielu z nas. Co zaskakuje, wkładami kominkowymi interesuje się coraz więcej młodych osób, ponieważ kominek może być wydajnym źródłem ciepła w mroźne dni. Sprawdź, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w twoim domu?

Wkład kominkowy dla twojego domu

wkłady kominkowe sklep internetowyW przypadku osób, które stawiają na inne rozwiązania ciepłownicze, najlepszym wyborem będzie kominek gazowy. Jest on zasilany gazem LPG lub biogazem i podnosi temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajduje o około 2-4 stopnie. Jego niewątpliwą zaletą są niewielkie rozmiary oraz minimalistyczny wygląd, który przypadnie do gustu zarówno właścicielom klasycznych wnętrz, jak i minimalistom. Co ciekawe, biokominki nie wymagają komina, a ich użytkowanie jest bezpieczniejsze dla powietrza niż zapalenie świeczki. Takie wkłady kominkowe sklep internetowy producenta oferuje w rozmiarach pozwalających na montaż w niewielkich pomieszczeniach. Alternatywą dla takich rozwiązań są kominki powietrzne, które wymagają już konkretnej instalacji kominowej. Posiadają także pompę, która wydmuchuje ogrzewane powietrze do pomieszczeń poprzez przewody grzewcze. Innym rozwiązaniem, które pozwoli na ogrzanie całego mieszkania to kominek z płaszczem wodnym. To rozwiązanie przypomina nieco instalację budowaną wokół kotła grzewczego. Jego niewątpliwą zaletą jest wydajność porównywalną z piecem, gdyż z łatwością można regulować temperaturę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.

Pomimo dużej wydajności kominków z płaszczem wodnym trzeba jednak pamiętać, że według polskiego prawa, w domu musi znajdować się także inne urządzenie grzewcze, jak kocioł lub grzejniki elektryczne. Niemniej dobrze dobrany wkład kominkowy może ogrzewać pomieszczenia nawet w mroźne dni.