Wódka w wersji limitowanej

Jednym z najpopularniejszych napojów na cały świecie jest alkohol, który kupimy w każdym kraju. Mogą się jedynie różnić formą, smakiem czy dodatkami, ale zawsze zawierają alkohol, który można pozyskać na różne sposoby.

Kiedy są wypuszczane na rynek limitowane wódki?

limitowana wódkaKażdy kraj ma swój najpopularniejszy trunek, którzy klienci najchętniej wybierają. W Polce to jest bez wątpienia piwo i wódka. Znajdziemy je w każdym sklepie monopolowym, w barze, restauracji czy nawet na stacji benzynowej. Może je nabyć każdy kto ukończył osiemnasty rok życia, zatem są łatwo dostępne. Przeważnie kupowane są trunki z niskiej i średniej półki, natomiast te ekskluzywne wybieramy na specjalne okazje lub na prezent. Dodatkowo raz na czas jest dostępna w sprzedaży limitowana wódka, whisky, rum czy inny trunek, który w znaczący sposób różni od pozostałych modeli. Wódka może być sprzedawana w większej lub mniejszej pojemności niż w regularnej sprzedaży, w kolekcjonerskiej butelce lub w niecodziennym smaku. Czasem limitowane serie są wypuszczane przed świętami, sylwestrem czy inną specjalną okazją, ale równie dobrze mogą być wprowadzane do sprzedaży w celu sprawdzenia zainteresowania na przykład nowym smakiem. Jeżeli się sprawdzi, to trafi do regularnej sprzedaży. Z pewnością dla kolekcjonerów mocnych trunków taka seria będzie nie lada gratką i na pewno ją kupić. Jednak taka wódka też świetnie się nadaje na prezent, ponieważ niekiedy jest sprzedawana w komplecie z oryginalnymi kieliszkami czy szklankami.

Powszechnie dostępne w sklepach wódki kosztują około dwadzieścia – pięćdziesiąt złotych za butelkę. Limitowane serie mogą być nieco droższe, z uwagi na wyjątkowy charakter i czasową dystrybucję, co dodaje jej wartości. Także inne rodzaje alkoholi mają tego typu serie.