Wpływ systematyki wymiany filtrów na działanie maszyn Caterpillara

 

Caterpillar to firma, która już od lat zajmuje się produkcją wydajnych maszyn budowlanych. Flota ich produktów jest naprawdę zadziwiająca, a do tego rzadko kiedy widzi się budowę, na której nie pracuje jakaś maszyna tego producenta. Jak podkreśla jednak on sam, aby maszyny działały długo i bezawaryjne konieczna jest okresowa wymiana filtrów.

Wymiana filtrów w maszynach Caterpillar

filtry caterpillarKażda maszyna budowlana produkowana współcześnie to zestaw naprawdę wydajnej i nowoczesnej technologii umieszczonej wewnątrz obudowy. Na nią składają się oczywiście zestawy hydrauliczne, mocne i wydajne silniki spalinowe i wiele innych elementów mechanicznych. Każdy z tych elementów do poprawnego działania potrzebuje zestawu cieczy które smarują mechanizmy lub zasilają układy hydrauliczne. Poza cieczą do działania silnika spalinowego jest potrzebne powietrze do utworzenia mieszanki paliwowej. Wszystkie te substancje powinny być wystarczająco czyste, aby nie powodowały degradacji elementów maszyny. Uzyskać to można tylko poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów, które wyciągają zanieczyszczenia i magazynują je w sobie. Jeśli chodzi o filtry Caterpillar z zasady zaleca ich okresową wyminę. Każdy filtr ma swoją pojemność magazynowania zanieczyszczeń i po jej osiągnięciu nie pracuje zbyt wydajnie, a nawet może przyczynić się do zapchania układu i uszkodzenia niektórych elementów maszyny. Części do maszyn są znacznie droższe niż filtry, dlatego nie warto zaniedbywać ich wymiany.

Filtry do maszyn budowlanych nie są zbyt kosztowne jeśli porównamy z nimi ceny części. Producenci oczywiście zalecają wymianę filtrów na ich oryginalne, bardziej kosztowne wersje. Mamy jednak w tym przypadku pewność, że filtr jest dobrej jakości i nas nie zawiedzie w najbardziej nieprzewidzianej sytuacji.

Szeroki wybór filtrów znajduje się na: https://motrol.pl/