Wprowadzenie do sprzedaży włoskich lamp

Sklep z oświetleniem przejąłem po swoim wujku, który postanowił przejść na emeryturę.  Wszystko prosperowało nienagannie, ponieważ wujek zawsze dbał o swój interes, dlatego nie musiałem nic inwestować ani zmieniać. Zdecydowałem się jednak wprowadzić nowy towar. 

Spore zainteresowanie włoskimi lampami

lampa włoskaSzedłem z duchem czasu i zawsze zwracałem uwagę na to, co było modne i chętnie kupowane. Dlatego też uznałem, że wprowadzenie do sprzedaży nowoczesnych lamp zdecydowanie przyniesie mi większe zyski. Zbadałem rynek i dzięki temu dowiedziałem się, że ostatnio najmodniejsza była lampa włoska, którą klienci wybierali najchętniej. W tej sytuacji wybór stał się dla mnie oczywisty. Skontaktowałem się z dostawcą, z którym od zawsze współpracował mój wujek, gdyż chciałem sprawdzić, czy posiadał w swojej ofercie jakieś włoskie lampy. Wybór miał dość spory i wybrałem kilka rodzajów. W ofercie sklepu nowy produkt pojawił się pod koniec tygodnia i od razu wzbudził spore zainteresowanie wśród wszystkich klientów. Ceny miałem umiarkowane, co również miał wpływ na popyt. W ciągu kilku dni udało mi się sprzedać ponad tuzin włoskich lamp i wynik ten był dla mnie zadowalający. Zatrudniałem dwóch pracowników i z uwagi na wysoki wskaźnik sprzedaży, postanowiłem dać im wyższą premię. W końcu sobie na nią zasłużyli. Lampy włoskie pojawiły się w regularnej sprzedaży, ponieważ zainteresowanie nimi wcale nie malało. Wujek był ze mnie bardzo dumny i cieszył się, że tak dobrze zarządzałem sklepem.

Własny interes zdecydowanie poprawił moją sytuację finansową, gdyż zacząłem zarabiać o wiele większe pieniądze. Sam pewnie nie zdecydowałbym się na otwarcie sklepu i dobrze, że wujek przepisał na mnie swój. Godnie go reprezentowałem wśród klientów i dostawców.