Wybór obuwia motocyklowego

Motocykle nie należą do najbezpieczniejszego środka transportu. Właśnie dlatego tak ważny jest specjalny strój na motocykl, ponieważ tak naprawdę tylko on chroni motocyklistę. Wielu ludzi podchodzi do tego w nieodpowiedni sposób i jedyne co ubierają to jest kask, zapominając o reszcie elementów stroju motocyklowego.

Wygodny but motocyklowy

wygodne buty motocykloweWybierając obuwie motocyklowe powinniśmy kierować się przede wszystkim swoim bezpieczeństwem. Wygodne buty motocyklowe zapewniają ochronę całego stawu skokowego, części piszczela oraz całej stopy. Dlaczego wygodne buty? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ jeśli obuwie nie będzie wygodne, to jazda motocyklem nie będzie komfortowa, co może prowadzić do zwiększenia ilości sytuacji drogowych, które mogą spowodować zagrożenie zdrowia, a nawet życia motocyklisty. Najlepszymi butami motocyklowymi są te, które są wykonane z połączenia trzech bardzo solidnych materiałów, pierwszym z nich jest skóra, drugim guma, a trzecim metal lub karbon. Ze skóry wykonana jest cała cholewka, dzięki temu podczas upadku chroni ona nasze stopy, ponieważ tak mocne przetarcie skóry, aby powstała dziura, jest prawie niemożliwe. Guma użyta do wykonania podeszwy obuwia motocyklowego również jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz zapewnia motocyklistom dobrą przyczepność. Z metalu lub karbonu wykonane są specjalne wzmocnienia, które zwiększają poziom bezpieczeństwa motocyklisty, a także chroni buty przed zniszczeniem.

Decydując się na zakup obuwia motocyklowego nie powinniśmy oszczędzać, ponieważ na własnym zdrowiu nie powinniśmy nigdy oszczędzać. Koszt zakupu obuwia motocyklowego dobrej klasy, to kwota od siedmiuset do tysiąca pięciuset złotych za jedną parę obuwia. Tego rodzaju buty są dość drogie, ale poprawnie użytkowane posłuży nam kilka lat.