Wydajna zamiatarka samojezdna

Sprzątanie niewielkich powierzchni nie sprawia większego problemu, ale zupełnie inaczej jest w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych, na halach produkcyjnych czy centrach biznesowych. Im większa powierzchnia, tym większa potrzeba zastosowania specjalnych maszyn czyszczących.

Do czego służą zamiatarki?

zamiatarka samojezdnaW domach przeważnie na podłogach mamy panele drewniane, parkiety, linoleum i dywany, które łatwo i szybko można wysprzątać odkurzaczem i mopem. Jednak w przedsiębiorstwach stosowane są podłogi, które zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo, higienę i spełniają wymogi sanitarne. Przeważnie są to posadzki przemysłowe, lub kafelki, które wymagają odpowiedniego sposobu czyszczenia. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów maszyn, które szybko i skutecznie pomagają sprzątać w magazynach, sklepach czy na zewnątrz obiektów. Przeważnie jest to maszyna czyszcząco – piorąca lub zamiatarka samojezdna, którą można używać wewnątrz i na zewnątrz budynków. Przeważnie są one wykorzystywane do sprzątania różnego rodzaju podłóg z piasku, błota i wszelkich lekkich zanieczyszczeń. Niektóre modele mogą także być wykorzystywane do sprzątania na mokro, gdyż zawierają wymienne końcówki i system automatycznego aplikowania płynu. Najlepsze są zamiatarki ze stanowiskiem siedzącym dla operatora, ponieważ nie wymagają pchania, co znacznie ułatwia pracę na dużych powierzchniach. Na rynku tego typu maszyny mogą być zasilane benzynowo, akumulatorowe lub jako diesel. Ceny takich zamiatarek są uzależnione od producenta i modelu.

Duże powierzchnie wymagają zastosowanie specjalistycznych rozwiązań, gdyż liczy się tu precyzja i szybkość działania. Właściciele powierzchni większych niż sześćdziesiąt metrów kwadratowych często inwestują w profesjonalne sprzęty czyszczące, bo dają sporo korzyści.