Wygląd baterii retro

W sklepach z wyposażeniem kuchni i łazienek można zobaczyć rosnącą liczbę produktów nawiązujących wyglądem do stylistyki retro. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują baterie zlewozmywakowe. Dostępne są w wielu kształtach z elementami, które również swoją budową stanowią dekoracyjne odniesienie do armatury z poprzednich epok. Ponadto dzięki rosnącemu zainteresowaniu z roku na rok można wybierać spośród jeszcze bardziej zróżnicowanych propozycji.

Rodzaje baterii retro

bateria zlewozmywakowa w stylu retroProducenci elementów wyposażenia kuchni i łazienek coraz częściej sięgają po ponadczasowe wzory z minionych lat. Bateria zlewozmywakowa w stylu retro doskonale wygląda w każdym przytulnym wnętrzu, a w zależności od swojego kształtu oraz budowy może też pełnić funkcję dekoracyjną. Dostępnych jest wiele produktów tego typu, z których bardzo popularne są te przypominające stalowe i aluminiowe konstrukcje, jednak wykonane między innymi z mosiądzu. Do ozdobnych i nieco bardziej wyszukanych zaliczyć można natomiast wydłużone cienkie krany o zakrzywionych formach, które dobrze komponują się również z industrialnym wystrojem. Wygodnym rozwiązaniem jest pojedynczy kurek regulujący temperaturę wody. Obecnie jednak wiele osób sięga chętnie po rozwiązania dwukurkowe odkręcane. Tym samym cała bateria także swoim działaniem nawiązuje do tych sprzed lat. Dodatkowe elementy porcelanowe podkreślają ich elegancki wygląd i sprawiają, że mogą być także używane w nowoczesnych projektach.

Dla osób, które doceniają stylistykę retro, producenci proponują szeroki wybór produktów wyposażenia wnętrz, w tym baterie zlewozmywakowe. Pozwalają one wprowadzić elegancki i ponadczasowy charakter do wnętrz industrialnych, przytulnych, a nawet nowoczesnych. Różnią się między sobą kształtem, a także działaniem, ponieważ mogą wykorzystywać jeden lub dwa kurki regulujące temperaturę wody.