Wygodna jazda z fotelikiem rowerowym

 

Zwłaszcza z ciepłych miesiącach coraz częściej przesiadamy się z samochodów na rowery. Bardzo dużo osób preferuje taką formę dojazdów do pracy czy spędzania aktywnie wolnego czasu. Co jednak jeśli mamy również dziecko i chcemy podróżować razem z nim?

Fotelik rowerowy czy może przyczepka?

Foteliki rowerowe bobikeMałe dzieci, które nie potrafią jeszcze same korzystać z roweru mogą przemieszczać się wraz z rodzicem siedząc na foteliku rowerowym. Przy wyborze między fotelikiem a przyczepką podstawą jest bezpieczeństwo dziecka. Z jednej strony przyczepka wydaje się bardziej stabilna. Nawet jeśli rodzic na rowerze przewróci się to przyczepka pozostanie nienaruszona lub przyjmie na siebie siłę przewrotu. Sprawa wygląda gorzej jeśli chodzi o widoczność przyczepki na przykład dla samochodów. Rodzice często czują się niepewnie kiedy ciągną za sobą przyczepkę z dzieckiem i nie widzą tak naprawdę co dzieje się z tyłu. Jest to niebezpieczne zwłaszcza podczas jazdy przy ruchu samochodowym. Oprócz tego trzeba pamiętać, że sama przyczepka waży co najmniej kilkanaście kilogramów, a więc rodzic musi włożyć sporo wysiłku w jazdę. Fotelik rowerowy amortyzuje dziecko w razie ewentualnego upadku. Po za tym rodzic czuje malca blisko siebie więc nie odczuwa dyskomfortu związanego z jazdą między samochodami. Foteliki rowerowe Bobike dzięki odpowiedniemu sposobowi montowania zapewniają dużą stabilność roweru i nie są zbyt dużym obciążeniem dla kierującego rodzica. Jazda z fotelikiem jest również o wiele łatwiejsza w wąskich i zatłoczonych uliczkach.

Dla dziecka również ważna jest bliskość rodzica. Przyczepka oddalona od roweru budzi często w dzieciach uczucie lęku i samotności. W przypadku fotelika dziecko jest blisko rodzica i czuje się bezpieczniej. W każdej chwili może zawołać rodzica lub z nim rozmawiać.