Wymiana lemieszy do pługa

 

Ostatnie wakacje miałam dużą przyjemność spędzić na wsi u moich krewnych. Całe życie mieszkałam w mieście, więc odpoczynek od zgiełku i chaosu cechującego wielką metropolią był mi potrzebny. Zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach naprawdę dużo pracowałam. Kiedy więc przyszedł czas mojego urlopu, bez wahania zdecydowałam się, że pojadę na wakacje na wieś do krewnych.

Wybór dobrej lemieszy do pługa

dobra lemiesz do pługaPosiadają oni duże gospodarstwo rolnicze. Hodują zarówno zwierzęta, jak i różne rośliny, owoce i warzywa. Na początku mój czas wolny przeznaczyłam na odpoczywanie. Później jednak poczułam, że potrzebuje zmiany i muszę coś zrobić, spędzić czas aktywnie. Kiedy więc usłyszałam od mojego wujka, że oprowadzi mnie po swoim gospodarstwie, pokaże wszystkie maszyny oraz będę mogła mu w czymś pomóc, bardzo się ucieszyłam. Chciałam się sprawdzić, czy nadawałabym się na rolnika. Podczas tej krótkiej wycieczki po gospodarstwie, okazało się, że pług należący do mojego wujka wymaga naprawy. Uszkodzona była lemiesz. Jak wyjaśnił mi wujek pług jest podstawową maszyną w każdym gospodarstwie. Jako że sprzęt jest często eksploatowany, wymiana części co jakiś czas jest konieczna. Pług wciąż jest najczęściej używanym narzędziem rolniczym w Polsce. Jak mi wyjaśnił dobry lemiesz do pługa to kluczowy element. Przy jej wyborze należy kierować się przede wszystkim tym jak często używamy pługa oraz z jaką ziemią maszyna będzie miała do czynienia. O czym powinno się pamiętać wybierając lemiesz do pługa?

Należy zwrócić uwagę na rozmiary lemieszy, ponieważ zarówno za mała lub za dużo nie będzie pasować do naszego sprzętu. Na rynku dostępne są lemiesze w różnych cenach. Rozpiętość jest naprawdę duża. Mój wujek powiedział, że on preferuje tylko oryginalne części, które zostały wykonane w naszym kraju.

Więcej na: https://agro-sklep.com/