Wyposażenie klatki dla chomika

Chomiki to małe gryzonie o puszystym futerku i ostrych ząbkach. Często są wybierane na domowego pupila dla dzieci. Są o wiele mniejsze niż króliki i kawie domowe, zatem łatwiej jest znaleźć w małym mieszkaniu miejsce na klatkę. Do tego chomiki można niedrogo kupić w każdym sklepie zoologicznym.

Solidna klatka wykonana z metalu

metalowe klatki dla chomikówWarto jednak zadbać o to, by chomik miał odpowiednie warunki do egzystowania. Trzeba na dobry początek zakupić metalowe klatki dla chomików. Takie klatki są solidniejsze i bardziej wytrzymałe niż klatki plastikowe. Dodatkowo są to klatki ażurowe, więc chomik jest zawsze na oku i jednocześnie ma dostęp świeżego powietrza. Klatka ma zwykle otwierane drzwiczki z przodu, żeby można było wsypać karmę. Podstawa klatki jest za to wykonana z plastiku. Wtedy cała konstrukcja jest lżejsza, a także łatwa w czyszczeniu. Wiadomo, że spód klatki nie może być z prętów, bo sianko by się wysypywało. Co musi się znaleźć w klatce chomika? Na pewno nie może zbraknąć miseczki. Może być ona plastikowa lub metalowo. Chomik nie je dużo, więc i miska nie musi mieć dużego rozmiaru. Szczególnie że chomikom często daje się kolby z ziarnami wieszane na klatce. Druga rzecz to poidełko. Ma ono plastikowy, przeźroczysty baniaczek, z podziałką więc widać ile wody jeszcze zostało. Końcówka jest długa i metalowa, ma specjalne zakończenie, dzięki któremu chomik może powoli pić wodę. Warto zadbać też o rozrywkę dla pupila. Dla chomików najczęściej kupuje się kołowrotki do biegania.

Chomik to małe zwierze, które nie potrzebuje dużej przestrzeni. Nie mniej jednak warto zadbać o to, by jego klatka i jej wyposażenie było dobrze wykonane. Na szczęście akcesoria dla chomików nie kosztują wiele i można je kupić w dowolnym sklepie z artykułami zoologicznymi.