Wytrzymałe łóżeczka z drewna

W pierwszych miesiącach życia, dzieci śpią nawet osiemnaście godzin na dobę, więc większość czasu spędzają w łóżeczku. Musi ono być komfortowe i bezpiecznie, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór, aby było też praktyczne.

Co musi posiadać łóżeczko dziecięce?

drewniane łóżeczka dziecięceW pokoju każdego malucha znajduje się łóżeczko, szafa i jakiej meble na zabawki. Z czasem dojdzie do nich stolik i biurko. Skupiając się na wyborze łóżeczka, trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego płeć oraz to, ile mamy miejsca w pokoju. Możemy wybrać model praktyczny, który będzie posiadał pod dnem dużą szufladę na zabawki, zapasową pościel czy inne rzeczy dziecka. Drewniane łóżeczka dziecięce są najczęściej najlepsze, gdyż są solidnie wykonane. Ponadto pasują do każdego pokoju i dostępne są w kilku kolorach. Dla najmłodszych pociech łóżeczka mają zabezpieczające przed wypadnięciem szczebelki i posiadają możliwość regulowania wysokości dna. Jeżeli chcemy, aby łóżeczko pociechy starczyło na kilka lat, to można wybrać ten model, który ma możliwość wyjęcia kilku szczebelków, dzięki czemu maluch będzie mógł samodzielnie z niego wychodzić. Dla starszych dzieci, łóżeczka bardziej przypominają modele dla dorosłych, z tym że mają podwyższone brzegi bo obu stronach, przynajmniej do połowy łóżka. Większość łóżeczek stoi na kilkunastocentymetrowych nóżkach, żeby można było pod nimi coś schować, pod warunkiem, że nie mają zamontowanej szuflady. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach są łóżeczka w kształcie domków, które głównie preferują dziewczynki.

Wybór łóżeczka dla dziecka powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie ono służyło maluchowi przynajmniej przez kilka lat, zanim z niego nie wyrośnie. Przeważnie za średniej klasy łóżeczko drewniane trzeba zapłacić od trzystu do nawet tysiąca złotych.