Zabiegi z zastosowaniem komory hiperbarycznej

Proces leczenia różnorodnych chorób oraz dolegliwości w komorze hiperbarycznej określane jest mianem hiperbarii tlenowej (w skrócie HBO). W warunkach, jakie panują w komorze hiperbarycznej, tlen może przenikać do nieukrwionych miejsc w organizmie. W jaki sposób tak się dzieje? Jakie są zalety prowadzenia terapii w komorach hiperbarycznych oraz czy warto decydować się na takie rozwiązanie?

Poznajemy działanie komory hiperbarycznej

komora hiperbaryczna warszawaW efekcie zabiegów w komorach hiperbarycznych możemy zauważyć zwiększony poziom tlenu także w krwi, limfie a także w płynie mózgowo-rdzeniowym. W czasie przebywania w takiej komorze, pacjenci wdychają czysty tlen, przez co w czasie zabiegów może towarzyszyć nieprzyjemne uczucie, jakie odczuwa się w czasie lądowania oraz startowania samolotu. Jeżeli zainteresowała nam profesjonalnie wykonana komora hiperbaryczna warszawa jest odpowiednim miastem do korzystania z takich usług. Zabieg trwa w granicach od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut i jest podzielony na trzy cykle, jakie podzielone są kilkuminutowymi przerwami. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest rozebranie się do bielizny albo do koszulki i spodenek. Konieczne jest także zdjęcie ostrych przedmiotów, jak na przykład biżuteria. Po wejściu do komory stopniowo zwiększa się ciśnienie do momentu uzyskania wymaganej wartości, a następnie utrzymywane jest ono na stałym poziomie.

Aby uzyskać wymierne rezultaty, konieczne jest regularne poddawanie się seansom w komorze hiperbarycznej. Zarówno czas trwania, ilość zabiegów, jak i wysokość ciśnienia są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta. Ten rodzaj terapii uznawany jest za zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny, choć istnieje możliwość wystąpienia skutków ubocznych u niektórych osób. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami.