Zajęłam się projektowaniem szafy do sypialni

Po kilku latach zbierania funduszy na ten cel, udało mi się wreszcie doprowadzić do remontu sypialni w moim mieszkaniu. Od lat marzyłam o tym, aby mieć w sypialni dużą wnękową szafę. Niestety, w żaden sklepie nie znalazłam takiego gotowego mebla, który spełniłby moje oczekiwania. Postanowiłam więc sama zaprojektować szafę, która będzie mi służyć przez wiele lat.

Zaprojektowałam elegancką szafę do sypialni

jak zaprojektować szafę do sypialniNie do końca wiedziałam, jak się za to zabrać. Na szczęście miałam koleżankę, która zajmowała się takimi sprawami na co dzień. Zapytałam się ją, jak zaprojektować szafę do sypialni w profesjonalny sposób. Doradziła mi ona konkretny program komputerowy, który umożliwiał wykonanie takiego projektu w 3d. Jest to darmowy program, który udostępnia swoim użytkownikom wiele opcji i umożliwia zaprojektowanie szafy w taki sposób, że gotowy projekt można od razu przekazać wykonawcy np. stolarzowi. Koleżanka zaoferowała mi także pomoc przy projektowaniu. Umówiłyśmy się u mnie w domu, gdzie pokazała mi ona w jaki sposób korzystać z tego programu. Przy projektowaniu szafy najpierw wybrałyśmy jej kształt oraz wymiary. Następnie zabrałyśmy się za projektowanie wnętrza szafy. Zależało mi na tym, aby w szafie wygodnie można było powiesić ubrania na wieszakach, a także żeby miała ona dużo półek na buty i inne ubrania, które można złożyć.

Projektowanie szafy poszło nam naprawdę bardzo szybko i sprawnie. Wybrałyśmy od razu sposób otwierania drzwi. Zdecydowałam się na drzwi przesuwne, ponieważ była to dla mnie bardzo wygodna opcja. Przede wszystkim umożliwiała ona zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Na etapie projektu wybrałyśmy także tworzywa i materiały z których miała zostać wykonana szafa. Udało nam się stworzyć naprawdę idealną szafę do sypialni.