Zamówiłam kominek wolnostojący

 Od zawsze chciałam mieć kominek w swoim domu. Kominek miała babcia w swoim domu, moja mama tak samo. Bardzo lubiłam spędzać wieczory przy kominku. Lubię jak w domu jest bardzo ciepło, a przy tym trzaskający w kominku ogień zawsze mnie uspokajał i wprowadzał w relaksujący nastój.

Kominek w moim domu

kominek wolnostojącyKiedy zatem budowałam swój dom to wiedziałam, że w pokoju dziennym muszę mieć kominek. Jedyna kwestia była taka, jaki to będzie kominek. Te z otwartym paleniskiem były bardzo estetyczne, ale wiedziałam że jest z nimi dużo pracy. Za to te elektryczne czy biokominki w ogóle do mnie nie przemawiały. Nie dawały dużo ciepła, choć ich design był całkiem ładny. Dopiero jak odkryłam kominek wolnostojący to wiedziałam, że jest to rozwiązanie idealne dla mnie. Taki kominek nie jest wbudowany w ścianę, więc nie trzeba go obkładać kamieniem. Do tego jest z nim mniej problemu, szczególnie w przypadku awarii. Wszystkie rury widać na wierzchu, kominek jest też łatwiejszy w czyszczeniu. Przeglądałam wiele modeli kominków, ale kominek wolnostojący podobał mi się najbardziej. Szczególnie jedna oferta przypadła mi do gustu. Ich kominki wyróżniały się nowoczesnym designem, a także bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Skontaktowałam się z przedstawicielami firmy, żeby dowiedzieć się kiedy zamówiony kominek do mnie przyjdzie. Zamówiłam także wcześniej fachowców, którzy zamontują u mnie taki kominek. Sama bym się za to nie zabierała. Nie mam takich umiejętności budowlanych.

Montaż kominka wolnostojącego nie trwał bardzo długo i można było od razu przejść do dalszych prac budowlanych. Cieszę się, że kominek jaki wybrała idealnie pasuje do wnętrza domu pod względem designu oraz, że daje także bardzo dużo ciepła. O to mi właśnie chodziło przy jego zakupie.