Zdrowe oleje rokitnikowe

Zdrowa i zbilansowana dieta przede wszystkim zakłada spożywanie świeżych produktów bogatych w cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Podobnie jest w przypadku naturalnej pielęgnacji skóry, która jest bezpieczniejsza od klasycznej.

Jakie jest działanie olejku z rokitnika?

oleje rokitnikowe syberyjskieCoraz więcej kobiet decyduje się wprowadzenie do diety naturalnych olejów, które mają zbawienny wpływ na cały organizm, a niejednokrotnie działają leczniczo. Także w pielęgnacji skóry warto zastąpić niejeden krem czy serum, olejkiem. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tego typu produktów, z czego polecane są oleje rokitnikowe syberyjskie, które wykazują szerokie działanie pielęgnujące i zdrowotne. Przede wszystkim olejek z rokitnika jest przeznaczony do spożywania, ale także do pielęgnacji skóry i włosów. Można nim olejować włosy, stosować w domowych maseczkach czy jako serum na noc. Olejek wykazuje silne działe nawilżające, regenerujące i wzmacniające, a co najważniejsze jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Jest bagaty w witaminy A, C i B, dzięki czemu wzmacnia odporność, ale też uszczelnia naczynia krwionośne. Dzięki zawartości flawonoidów olej z rokitnika wykazuje działanie przeciwutleniające, natomiast obecne w nim garbniki nadają mu właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Stosując olejek na rany czy ślady po trądziku, można przyspieszyć gojenie skóry. Badania dowiodły, że olej ten wykazuje lecznicze działanie na układ pokarmowy, a także pomaga w obniżeniu i uregulowanie właściwego poziomu cholesterolu.

Jeżeli chcemy się cieszyć wszystkimi cennymi właściwościami olejku z rokitnika syberyjskiego, to powinniśmy kupić oryginalny produkt, który na etykiecie posiada specjalny certyfikat jakości. Tylko takie olejki gwarantują wszystkie opisane wyżej zalety.