Żłobek prywatny

Żłobek prywatny– co powinno się w nim znaleźć?

Żłobek jest specyficznym obiektem jeśli chodzi o nasze dzieci. Już nawet przedszkole musi wyglądać inaczej, a pozostałe szkoły wyglądają w zasadzie tak samo.

Żłobek prywatny posiada swój sprzęt

Żłobek prywatnyJest tylko budynek, meble szkole i tablice z kredą. W przedszkolu są do tego place zabaw, czy małe tereny zielone. Sprzęty są takie same, tyle że dopasowane do wieku i wzrostu dzieci. Jednak żłobek prywatny w Krakowie musi posiadać inne sprzęty. Przede wszystkim zacznijmy od mebli. Będą to łóżeczka dla maluchów, takie jakie mamy w domu. Inne mogłyby być niebezpieczne dla tak małych dzieci. Do tego potrzebna jest przyjemna w dotyku pościel i kocyki. Tak małe dzieci przesypiają jeszcze bardzo dużo godzin w ciągu dnia, więc muszą mieć do tego wygodne warunki. Do tego przydadzą się tez wysokie krzesełka do karmienia dzieci. One również są bezpieczniejsze dla takich maluchów. Do tego przydadzą się też jakie zabawki. Wiele zabawek ma oznaczenia, ze nie nadają się dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, a właśnie takie znajdują się w żłobku. Dlatego też żłobki prywatne powinny zadbać o to, by ich zabawki były bezpieczne. Sprawdzą się pozytywki, karuzele nad łózka, niektóre misie pluszowe czy lalki. Unika się zabawek z małymi elementami. Do tego prywatny żłobek zawsze powinien mieć odpowiednie kosmetyki i sprzęty służące do pielęgnacji niemowlaków.

Są to między innymi przewijki, zapas pieluszek jednorazowych, talki i zasypki, pielęgnacyjne chusteczki nawilżające. Do tego przydadzą się też wanienki, nocniki czy inne podobne rzeczy dla niemowlaków.