Co warto wiedzieć o klimatyzacji?

Klimatyzacja, to o niej marzymy w upalne letnie dni. Czy jednak jest zdrowa i jaki jest koszt jej montażu. Czy można ją zamontować we własnym domu? Pytań na temat klimatyzacji jest wiele, na te najważniejsze postaram się udzielić odpowiedzi.

Klimatyzacja – co powinniśmy o niej wiedzieć?

klimatyzacja krakówZapewne wielu z nas słyszało o tym, że jeśli przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu to częściej chorujemy. Jest to informacja, która może zniechęcić do montażu systemu, jednak to wcale nie jest prawdą. Aby uniknąć przeziębienia lub innych poważnych chorób powinniśmy pamiętać, że przy dużych upałach różnica temperatur miedzy powietrzem na zewnątrz a tym wewnątrz nie była większa niż 5 do 8 stopni. Również dobór jak i montaż całego systemu (zwłaszcza systemów bardziej rozbudowanych czy urządzeń typu Split)  warto powierzyć autoryzowanej firmie, ponieważ specjaliści wybiorą najlepsze miejsce do zamontowania klimatyzatora, żeby jego praca nie była dla nas uciążliwa ani dla sąsiadów. Obecnie większość osób decyduje się na montaż klimatyzacji w sypialniach, salonach, czyli wszędzie tam gdzie spędzamy najwięcej czasu. W przypadku montażu systemu klimatyzacji należy pamiętać aby dbać o filtry regularnie, najlepiej raz w miesiącu. Czyścić należy wodą z detergentem lub środkiem wskazanym przez producenta. Oprócz czyszczenia filtrów należy także pamiętać o ich wymianie, najlepiej raz w roku. Klimatyzacja Kraków może nie tylko ochładzać powietrze, ale również je ogrzewać. Jest to dodatkowa funkcja, którą posiadają niektóre modele klimatyzatorów.

Cena montażu klimatyzacji zależy od wielu czynników. Między innymi od wielkości pomieszczenia, w którym ma się znajdować klimatyzator co również przekłada się na jego moc. Moc z kolei zależy od takich czynników jak ilość osób przebywających w pomieszczeniu, oświetlenie czy nasłonecznienie.