Dobry fotelik samochodowy dla psa

Zbliża się okres wakacyjny, wielu z nas nie wyobraża sobie rodzinnego wyjazdu w góry czy nad morze bez swojego czworonożnego pupila. Jest wiele pensjonatów i hoteli w których istnieje możliwość posiadania swojego zwierzaka. To zdecydowanie ułatwia planowanie wypoczynku.

Bezpieczny pies w samochodzie

fotelik samochodowy dla psaWażne jest aby wszystko odpowiednio zaplanować. Jeśli nasz pies rzadko podróżuje należy wszystko dobrze przemyśleć, tak aby zapewnić mu jak największą wygodę jazdy. Niezwykle ważne jest też bezpieczeństwo podczas podróży. Wielu z nas nie wyobraża sobie jazdy bez pasów bezpieczeństwa. Jednak jeśli już chodzi o bezpieczeństwo naszych zwierząt bywa różnie. Za naszą zachodnią granicą, za brak odpowiedniego zabezpieczenia psa podczas transportu samochodem grozi spory mandat. U nas zaś nie jest to jeszcze odpowiednio uregulowane i często można spotkać psy siedzące bez zabezpieczeń na fotelach samochodowych czy w bagażnikach. Niestety podczas zdarzeń drogowych zwierzęta w ogóle niezabezpieczone narażone są na wiele obrażeń lub w najgorszym wypadku na utratę życia. Warto pomyśleć i zakupić chociażby fotelik samochodowy dla psa, który posiada pasy oraz stanowi bezpieczne legowisko dla zwierzęcia podczas transportu. Fotelik taki posiada niezbędne atesty oraz zaprojektowany jest tak aby maksymalnie zabezpieczyć nasze zwierzę podczas jazdy. Na rynku znajduje się wiele korzystnych ofert i zdecydowanie jest w czym wybierać. Legowiska oprócz funkcjonalności są też modnie zaprojektowane. Zadbajmy o zdrowie naszego czworonoga zanim będziemy musieli, wydać fortunę u weterynarza lecząc Azorka, z powodu złamań powstałych w wyniku wypadku samochodowego. Osobiście znam przypadek miniaturowego psa, który podczas wypadku doznał skomplikowanego złamania tylnej łapy. Jego właściciele w wypadku nie ucierpieli, lecz ich pies musiał być operowany i niestety zadecydowano o amputacji kończyny.

Decydując się na transport psa pamiętajmy również o jego bezpieczeństwie. Ta żywa istota staje się pasażerem w naszym aucie, więc zadbajmy należycie o jego zdrowie i życie. Raz wydane pieniądze na fotelik dla psa pomogą nam zminimalizować niebezpieczeństwo i konsekwencje ewentualnego wypadku drogowego.