Komputerowa obsługa rozrzutnika

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że rolnictwo będzie tak mocno zmechanizowane a nawet skomputeryzowane. Jak się bowiem okazuje nowoczesne traktory czy kombajny to nie wszystko. Już dziś można sterować wieloma rzeczami poprzez kliknięcie paru guzików. Wówczas to nasypie się ziarno, czy uzupełni woda pitna dla żywego inwentarzu. Wszystko to sprawia, że mamy znacznie więcej czasu na inne zagadnienia. Na przykład ekologiczne nawożenie pola. 

Klikasz i masz ! 

specjalistyczne rozrzutniki do obornikaCzy to nie wydaje się być proste? Na przykład, gdy zapada decyzja o rozrzuceniu obornika za pośrednictwem specjalnej naczepy a posiada się specjalistyczną konsoletę współgrającą z naczepą jest to zadanie bardzo proste. Wykazują one bardzo różne działanie. Jedne umożliwiają i ułatwiają wskaźnik otwarcia całej zasuwy, którą obornik wydostaje się na zewnątrz. Jak się bowiem okazuje specjalistyczne rozrzutniki do obornika posiadające możliwość sterowania pozwalają także na regulowanie ilości materiału wydostającego się z naczepy jak i elektronicznego kontrolowania taśmy z ilością wyrzutu na poszczególne miejsca. Można także nieco podregulować pracę rozrzutu, gdy tylko zapada decyzja o zmianie kierunku rozrzucania materiału. Nowoczesne konsolety pomagają również dostosować wysyp obornika dostosowując go do prędkości z jaką porusza się traktor. Istotną rolę grają dodatkowe elektrohydrauliczne funkcje. Wpływają one bezpośrednio na jeszcze lepszą wydajność naczepy do rozrzutu.

Nowoczesność jak i innowacyjne rozwiązania w rolnictwie są bardzo cenne i ważne. Dzięki nim znacznie łatwiej jest prowadzić całe gospodarstwo. Unowocześnianie taboru jest kosztowne. Jednak w perspektywie czasu okazuje się, że jest to bardzo opłacalne, bowiem plony na naturalnym nawozie są cenione.