Makijaż permanentny- hit czy kit ?

W dzisiejszych czasach młody i świeży wygląd są bardzo ważne. Wszystkie kobiety, w różnych przedziałach wiekowych, na różnej pozycji zawodowej chcą i potrzebują dobrze wyglądać. Nie chodzi tu tylko o atrakcyjność choć ta naprawdę jest też ważna. Chodzi o zadbany wygląd, o zrobienie jak najlepszego pierwszego wrażenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet wiele z nich decyduje się skorzystać z usług koleżanek lub znajomych, które ukończyły kurs trwałego makijażu permanentnego.

Gdzie się wybrać na makijaż permanentny ?

kurs trwałego makijażu permanentnegoMakijaż permanentny jak już sama jego nazwa wskazuje jest to makijaż dosyć trwały. Utrzymuje się on od dwóch do pięciu lat. Technika jego wykonania jest nieco podobna do robienia tatuażu i polega na wprowadzaniu obojętnych metabolicznie granulek pigmentu pod skórę. Zabiegi te dotyczą najczęściej okolicy ust, oczu i brwi. Jak widzimy zabieg jest dosyć czasochłonny, skomplikowany w wykonaniu i mimo wszystko wymagający dużej higieny i precyzji. Więc czy warto sugerując się niższą ceną , wybrać wykonanie tej usługi przez osobę, która ukończyła kurs trwałego makijażu permanentnego i wykonuje go w warunkach domowych ? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie warto. Tego typu zabiegi, ingerujące w naszą naturalną barierę – skórę poprzez jej nakłuwanie należy wykonywać tylko w dobrych i zaufanych salonach. I nie zmieni tego nawet ukończony kurs trwałego makijażu permanentnego.

Podsumowując, różnica w wykonaniu makijażu permanentnego a tego klasycznego przy użyciu kosmetyków jest ogromna. Zabieg może być minimalnie bolesny, ale przede wszystkim ingeruje silnie w nasze zdrowie. Decydując się na tego typu zabiegi warto oczywiście wybrać osobę , która ukończyła kurs trwałego makijażu permanentnego, ale też zwracajmy uwagę na warunki w których będzie on wykonywany. Wszelkie zaniedbania mogą skutkować problemami zdrowotnymi.