Niezliczone atrakcjeturystyczne w Kudowie Zdrój

Położona u podnóża Gór Stołowych Kudowa Zdrój słynie z wielu atrakcji. Ta malownicza miejscowość dzięki położeniu geograficznemu i mikroklimatowi jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Słynie  ze swoich uzdrowiskowych walorów i cudownego krajobrazu. W licznych hotelach, domach zdrojowych i pensjonatach kuracjusze oddają się zabiegom na ciało  pomagającym w odzyskaniu zdrowia.

Atrakcyjność turystyczna Kudowy

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójUzdrowisko atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój oferuje przez cały rok. Klimat, podobny do alpejskiego, w zimie przyciąga amatorów sportów zimowych, którzy korzystają z okolicznych stoków oddając się swojej pasji. Góry bogate są w malownicze szlaki turystyczne, które poza pieszymi wędrówkami oferują także trasy rowerowe sięgające aż do sąsiadujących Czech. Atrakcyjność miejsca sprzyja wypoczynkowi, dlatego tak licznie odwiedzane jest przez emerytów i rodziny z dziećmi. Mieszczący się w w centrum Park Zdrojowy codziennie przyciąga rzesze spacerowiczów, którzy korzystają z  pijalni wód zdrojowych bogatych w minerały i życiodajne pierwiastki na łonie natury. Dom zdrojowy oferuje bogatą ofertę noclegową z dodatkowymi usługami takimi jak masaże, odnowa biologiczna i zabiegi na ciało. Turyści chętnie korzystają z spa, relaksując się i wypoczywając w kurortach po całym dniu spędzonym  na nartach czy spacerach. Poza walorami uzdrowiskowymi i sportowymi, Kudowa Zdrój oferuje atrakcje związane z historią tego miejsca. Niezliczone kapliczki, stare chaty i inne zabytki architektoniczne przyciągają turystów i fotografów. Ale największą atrakcją jest Kaplica Czaszek. Stworzona w osiemnastym wieku  jest hołdem złożonym okolicznym mieszkańcom, którzy wyniku pomoru i walk stracili życie. Są tan złożone kości wójtów gminy, lokalnych bohaterów i zwykłych mieszkańców. Jako jedna z trzech takich budowli w Europie stanowi nie lada atrakcje turystyczną o sakralnym charakterze. Dużym zainteresowaniem cieszy się również rezerwat Błędnych Skał. Zbudowany ze skał narzutowych labirynt jest niesamowitym dziełem natury, wprawiający w zachwyt swą konstrukcją.

Kudowa Zdrój przyciąga corocznie licznymi atrakcjami turystycznymi. To uzdrowiskowe miasteczko warto odwiedzić z rodziną i przyjaciółmi. Spędzić kilka dni ciesząc się wszystkimi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Napawając pięknem przyrody,świeżym powietrzem i korzystając z dobrodziejstw lokalnej kuchni.