Owijanie bel siana workami do sianokiszonki

 

Dla naszych rodzimych rolników wzorem są Ci, którzy pracują na zachodzie. Najnowocześniejsze technologie jakie używają by ułatwić sobie pracę sprawiają, że nasi rodzimi rolnicy również marzą o takich rozwiązaniach. Ostatnio zrezygnowali z owijania bel siana tradycyjną owijarką i folią typu strech na rzecz worków i rękawów foliowych stworzonych do sianokiszonki. Przede wszystkim dlatego, że dają one zdecydowanie więcej właściwości odżywczych.

Worki do sianokiszonki to rolnictwo naszych czasów

wygodne worki do sianokiszonkiW świadomości naszych rodzimych gospodarzy zaczynają pojawiać się informacje dotyczące tego, że o zwierzęta trzeba dbać z ogromnym poświęceniem. Aby zapewnić im możliwie jak najwięcej świeżej wody zdatnej do picia ale również zagwarantować dobre posiłki. Aby na przykład siano było zdecydowanie lepszej jakości i znacznie lepiej syciło stosowane są wygodne worki do sianokiszonki. Zachodni rolnicy wolą tę formę, ponieważ jest skuteczniejsza od zwykłej folii. Przede wszystkim dlatego, że posiada obojętne pH jednocześnie mając filtry przeciwsłoneczne, które nie pozwalają na dojście słońca do suchej materii. Kolor folii również nie jest bez znaczenia. Na rynku możemy otrzymać folie białe, zielone, oliwkowe bądź czarne. Najczęściej klienci decydują się na zakup białej bądź zielonej. Spowodowanie jest to odbijaniem promieni słonecznych. Worki do sianokiszonki wykonane są z materiałów, które można poddać recyklingowi więc nie są obciążeniem dla środowiska. Dodatkowo wykazują one olbrzymią wytrzymałość na różnego rodzaju tarcia i przebicia.

To nie oznacza, że zawiniętymi belami można rzucać. Naturalnie zachowanie ostrożności sprawi, że będziemy mieć większą pewność w stosunku do tego, że proces kiszenia przebiegnie prawidłowo. Warto zwrócić również uwagę na sposób zamknięcia worka.