radca prawny z warszawy

Porady prawne dla przedsiębiorców czy stała obsługa prawna od radcy prawnego?

Prowadzenie firmy wymaga dopełniania wielu przepisów prawnych. Chodzi tutaj nie tylko o prawo podatkowe, ale także cywilne, handlowe, administracyjne czy gospodarcze. Firmy często potrzebują także porad dotyczących zagadnień z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Pomoc radcy prawnego

radca prawny z warszawyWłasnego prawnika obecnie zatrudniają jednak tylko duże korporacje.  Mniejsze przedsiębiorstwa korzystają zwykle z pomocy firm zewnętrznych. Radca prawny Warszawa prowadzący kancelarię może zaproponować dwie różne formy współpracy. Współpraca może mieć bowiem charakter stały lub ciągły. Na podobnych zasadach działają kancelarie adwokackie. Która forma jest dla przedsiębiorców korzystniejsza? Lepiej wybrać pojedyncze porady prawne, czy zdecydować się na stałą obsługę prawną jednej z kancelarii? Wiele zależy od wielkości firmy, charakteru prowadzonej działalności, skomplikowania formalności. Mniejsze firmy zwykle nie potrzebują stałych konsultacji prawników. Dlatego często nie podpisują one stałych umów z kancelariami radcowskimi czy adwokackimi. W razie wątpliwości w umowach czy innych kwestiach, firma może skorzystać z pomocy kancelarii oferującej pojedyncze porady prawne dla przedsiębiorców w Warszawie lub w innej części kraju. Duże firmy, które działają w oparciu o sformalizowane reguły mogą rozważyć stałą obsługę prawną. Taka forma współpracy będzie dla nich nie tylko dogodniejsza, ale i znacznie tańsza. Kancelarie przygotowują bowiem specjalne pakiety lub miesięczne abonamenty dla klientów. W ten sposób przedsiębiorstwo za miesięczną opłatą może z każdą sprawą zwrócić się o pomoc do prawnika. Kancelaria udzieli porad prawnych na miejscu lub telefonicznie, pomoże przygotować firmowe umowy, sprawdzi dokumenty pod kątem obowiązujących przepisów. Stała obsługa często obejmuje także porady prawne dla administracji.

Z takiej pomocy korzystają m.in. jednostki samorządu terytorialnego, które potrzebują konsultacji prawnych przy niektórych trybach podstępowania administracyjnego. Z reguły chodzi tutaj o sprawy wymagające znajomości przepisów rzadko wykorzystywanych przez urząd.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://kancelariamj.pl