Siatka montowana przy okazji nakładania tynku

Nakładanie tynków i wylewek, choć może wydawać się proste, wymaga stosowania specjalnych akcesoriów, które zapewnia odpowiedni poziom zabezpieczenia warstwy tynkarskiej przed uszkodzeniami. Dlatego wiele firm budowlanych dba o to, ażeby pod tynkiem znalazła się specjalna siatka, mająca wzmocnić tynk, i zapewnić powstawaniu wszelkiego rodzaju pęknięć.

Siatka chroniąca przed uszkodzeniem zaprawy tynkarskiej

siatka leduchowskiegoStosowanie siatki tego typu jest praktykowane przez wiele firm, wykonujących powierzchnie tynkarskie na ścianach domowych lub przemysłowych. Siatka Leduchowskiego może być zatem jednym z najważniejszych elementów, zapewniających odpowiednio dobre zbrojenie warstwy tynkarskiej. Tynki, w których zamontowano tego rodzaju siatkę, mogą być dużo bardziej wytrzymałe, i mniej podatne na uszkodzenia, które mogą powstać zaraz po położeniu tynku lub po dłuższym czasie. Wiele siatek jest także stosowanych po to, ażeby zwiększyć przyczepność wielu rodzajów tynku do konstrukcji wykonanych ze stali. Wiele firm kupuje dużą ilość siatek tego typu, aby zapewnić niezwykle dobrą wydajność pracy. Siatki są sprzedawane w dziesięciometrowych rolkach, co sprawia, że możliwe jest tynkowanie wielu powierzchni, bez konieczności kupowania siatek w małych rolkach. Stosowanie siatek jest normą w wielu firmach, co sprawia, że obecnie nakładane zaprawy tynkarskie charakteryzują się niezwykła wytrzymałością.

Zaprawy i elementy tynkarskie, które są nakładane przez prywatne firmy, mogą być dużo lepiej wykonane, gdy zastosujemy wiele siatek tynkarskich. Warto o tym pamiętać, gdy nakładamy zaprawy tynkarskie w naszym domu, lub gdy zatrudniamy firmy, które nie używają tego typu siatek. Wtedy warto zasugerować zakup dobrej siatki, mogącej znacznie wzmocnić tynk na ścianie lub wylewkę.