Sposoby leczenia zębów i profilaktyki stomatologicznej

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego wskazane jest chodzenie do gabinetu dentystycznego przynajmniej raz w roku. Otóż odpowiedź jest prosta – niezależnie od tego, jakiej pasty do zębów używamy i jaką szczoteczkę mamy w łazience, to i tak nie unikniemy gromadzenia się na zębach kamienia nazębnego.

Metoda leczenia zębów poprzez sanację jamy ustnej

Leczenie zębów LondynTen z kolei jest bardzo szkodliwy i może prowadzić do różnych poważniejszych schorzeń. Kamień nazębny powstaje z resztek jedzenia oraz bakterii. Jak wiadomo, resztki pokarmu są doskonałą pożywką dla bakterii – zwłaszcza jeśli chodzi o słodycze. To one najbardziej szkodzą naszym zębom. W wyniku tego dochodzi z kolei do powstawania próchnicy. Próchnica bardzo powoli kruszy tkankę zębową (a szkliwo jest przecież najtwardszą tkanką w ludzkim organizmie!). Kiedy dojdzie to przedostania się próchnicy, bakterii, stanu zapalnego do wnętrza zęba czyli do jego miazgi, pojawia się ból. Leczenie zębów Londyn to nie tylko endodoncja, ekstrakcje, ale przede wszystkim profilaktyka. Przynajmniej raz w roku, a najlepiej dwa razy w roku, warto zdecydować się na skorzystanie z usuwania kamienia nazębnego. Proces ten nazywany jest sanacją jamy ustnej i jest całkowicie bezbolesny. Na czym polega taka sanacja czyli oczyszczanie zębów z kamienia? Lekarz stomatolog wykorzystuje do tego specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki albo wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Do tego stosuje się jeszcze związki rozpuszczające kamień nazębny. Każdy ząb oczyszczany jest po kolei z przodu i z tyłu. Zęby po takim zabiegu są gładkie, a między zębami i w okolicach dziąseł nie widać żadnych zanieczyszczeń, zażółceń. W ten sposób można też wyeliminować ewentualne stany zapalne, które powodowane są przez kamień nazębny i próchnicę. Warto pamiętać o corocznej sanacji.