Szerokie zastosowanie przenośników rolkowych

Transporter rolkowy należy do najczęściej wykorzystywanych typów przenośników. Swoje zastosowanie odnajduje głównie w liniach technologicznych oraz na stanowiskach montażowych. Z tego też względu spotkać możemy się z nim w wielu gałęziach przemysłu, gdzie konieczne jest usprawnienie działania pracowników, którzy do tej pory własnoręcznie przenosili towar.

Szybszy transport ładunków dzięki transporterom rolkowym

transporter rolkowySam transporter rolkowy posiada niezliczoną liczbę zalet, a do najważniejszych należy jego duży udźwig, solidna konstrukcja zapewniająca wieloletnie użytkowanie, a także szybki montaż oraz możliwość modernizacji. Do dwóch najważniejszych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup transportera rolkowego, należą nośność oraz wydajność. Pierwszy z nich, czyli nośność, w głównej mierze zależy od zastosowanych rolek, ich długości oraz gęstości rozmieszczenia. Niektóre z transporterów osiągają nawet do kilku ton nośności. Z kolei wydajność podajnika rolkowego zależy od prędkości przemieszczających się ładunków. Jak łatwo się domyślić ma ona ogromne przełożenie na szybkość wykonywania pracy oraz stopień usprawnienia działań pracowników. Większość podajników możemy ustawić względem własnych oczekiwań co do prędkości, co zapewnia ogromne bezpieczeństwo. Sama budowa transportera rolkowego nie należy do zbyt skomplikowanych. Składa się on bowiem z dwóch równoległych burt, do których pod kątem prostym zamocowane są wałki. Tego typu konstrukcja zapewnia szybki montaż jak i demontaż, co w dużym stopniu przekłada się na możliwość przeprowadzenia modernizacji w krótkim czasie.

Transportery rolkowe możemy dodatkowo wyposażyć w różnego rodzaju elementy dodatkowe, które usprawnią prace oraz zwiększą bezpieczeństwo, jak na przykład blokady pneumatyczna, zderzaki końcowe bądź prowadnice boczne.