Szkolny referat dotyczący rekuperacji

 

Czasem zdarza mi się naprawdę mieć chęć na to, by porządnie przygotować się do zajęć. Ostatnio dostałem pracę domową, którą zrobiłem z prawdziwą przyjemnością. Jeśli temat można wybrać samemu z podanego zakresu i nie ma sztywnych ograniczeń i limitów, to zadania domowe odrabiam ze szczerą chęcią.

Pisanie referatu o rekuperacji w Częstochowie

rekuperacja - CzęstochowaStwierdziłem, że spośród podanych tematów jeden najbardziej przypadł mi do gustu. Nie musiałem się nad tym nawet zastanawiać. Rekuperacja nie tylko była najciekawsza, ale dodatkowo mój wujek był w tej branży fachowcem, dlatego też mogłem napisać na ten temat coś naprawdę piorunującego. Od razu zadzwoniłem i spytałem, czy opowiedziałby mi coś na temat tego nowoczesnego systemu wentylacji. Okazało się, że miał on wolną sobotę – umówiliśmy się więc na ten dzień. Wujek z prawdziwą radością opowiadał mi o szczegółach dotyczących swojej pracy, ja z kolei zapisywałem wszystko co miało znaczenie. Szybko zorientowałem się, że zaraz braknie mi miejsca na kartkach, więc poprosiłem wujka o kolejne kartki. Spisałem wszystko co tyczyło się rekuperacji oraz tego, jak ten biznes utrzymuje się w Częstochowie. Prawda była taka, że było tu dość sporo firm które się tym zajmowały, więc sytuacja nie zawsze była prosta i lekka. Dla klientów jednak było to pozytywne. W końcu czym więcej firm, tym niższe ceny. Pod tym akurat względem w całej Polsce dobrze wypadała rekuperacja – Częstochowa zaś była jeszcze korzystniejsza dla klientów. Jeśli ktoś w tym mieście chciał sobie coś takiego zamontować, nie było problemu. Wujek mógł podjechać z ekipą w każdej chwili i określić kiedy będzie w stanie się tym zająć.

Referat zrobił w klasie ogromne wrażenie. Okazało się, że nikt inny nie zrobił swojego zadania domowego aż tak dokładnie i wyczerpująco. Nauczycielce nie zostało już nic innego do zrobienia, poza wpisaniem mi do dziennika najwyższej możliwej oceny. Mi z kolei pozostało podziękować za to wujkowi.