Transport wodny, czyli żaglówki i statki

Transport wodny od wieków jest jednym z kluczowych. To właśnie drogą wodną transportowane były niekiedy ogromne kamienie budowlane, drewno jak i żywność. Lata mijają i zmienia się też mentalność ludzka. Świat poszedł bardzo do przodu. Mamy telefony, tablety oraz laptopy.

Żaglówki na Mazurach i piraci?

żaglówki mazuryTransport również ewoluował, choć nie tak jak moglibyśmy się tego spodziewać. Owszem są statki, dobrze wyposażone łodzie, na których można przewozić dużo większą ilość materiałów niż kiedyś. Jednak nadal woda jest ważnym miejscem transportowym i zapewne zawsze będzie. Mamy jachty do wynajęcia, które czasem stają się miejscem zbrodni. Wielokrotnie możemy poczytać o przewożeniu takim jachtem narkotyków czy skradzionych łupów. Kluczowe jest też pytanie, czy wierzymy w piratów, którzy napadają na statki? Zapewne nie, a powinniśmy. Skoro transport, musi być też i złodziej. Okradane są ciężarówki, autobusy i samochody osobowe. Statek to taki sam łup jak i każdy inny, choć dużo trudniejszy w „obrobieniu. Jak nie mamy ochoty na takie ekstremalne podróże, możemy wykupić sobie czarter Mazury last minute. Transportujemy wtedy tylko i wyłącznie siebie oraz znajomych, bez konieczności strachu przed piratami. Skoro sprawdzone żaglówki Mazury mogą nas przewozić przez całe jeziora, to możemy się poczuć trochę jak załoga ogromnych statków. Jak czuli się ludzie na Titanicu?

Podróże statkami wydają się tak piękne, a jednocześnie przerażające. Dlatego transport wodny zostawmy zawodowcom , my możemy tylko sobie o nim myśleć i gdybać o pewnych kwestiach.