przeprowadzki

UE i rozwój transportu przeprowadzek

Unia Europejska jest teraz w mediach tematem numer jeden. Mieliśmy już Grexit, pora na Brexit. Coraz więcej ludzi odwraca się od instytucji unijnych całkowicie zapominając, co dzięki nim zyskaliśmy.

Mazowieckie przeprowadzki są codziennością

przeprowadzkiBrak granic kilkanaście lat temu było marzeniem każdego Polaka. Teraz nikt tego nie docenia. Można mieć wrażenie, że nawet firmy transportowe zupełnie zapomniały, że drzwi całej Europy stanęły przed nimi otworem. Warszawa niedługo zostanie okrzyknięta kolejnym na naszym kontynencie miastem multi-culti, ale nikt już nie wie dlaczego. Nikt już nie pamięta, że Unia nam pomogła. Dla wszystkim stało się to zwyczajnie oczywiste. Z Warszawy nie trzeba sięgać daleko. Wystarczy spojrzeć szerzej. Całe województwo mazowieckie rozkwitło. Usługi transportowe dokonały niebywałego rozwoju. Najgorsze jest to, że ludzie o tym zapominają. Nie wiedzą dlaczego wszystko jest lepiej. Tak jakby 2004 rok odszedł w zapomnienie. Przeprowadzki-mazowieckie zaczęły być chlebem powszednim. Dla nikogo nie jest już szokiem, kiedy jego sąsiad z dnia na dzień przeprowadza się do Niemiec, Włoch czy Portugalii. Przestaliśmy zwracać uwagę na to, co nam dała Unia Europejska. Oczywistą rzeczą jest, że jeżeli społeczeństwo nie jest w stanie spojrzeć na otaczające je środowisko to tym bardziej nie zobaczy dalej idących zmian. Transport międzynarodowy rozwinął się niesamowicie. Importujemy coraz więcej rzeczy, a polska gospodarka wystrzeliła w górę. To samo dotyczy całego TSL. Transport spedycja w końcu w Polsce rozwinął się do tego stopnia, że możemy nazwać go poziomem europejskim. Polacy przestali dostrzegać rzeczy, dzięki którym żyje nam się lepiej. Widzimy, że jest lepiej ,ale zapomnieliśmy dlaczego. Nie powinno tak być, bo przestaniemy być wdzięczni, przestaniemy dbać o nasz kraj i wizerunek. Będziemy mieć do wszystkich pretensje, a to nie sprzyja kreowaniu pozytywnego biznesu.

Brak wdzięczności ogranicza także pole widzenia młodych ludzi, którzy nie wiedzą, gdzie szukać swojej szansy na zrobienie kariery wkraczając w dorosłe życie.