poliwęglan kanalikowy

Zadaszenie stadionu żużlowego z poliwęglanu kanalikowego

Wybierając się na stadion żużlowy każdy kibic nastawiony jest na przeżywanie prawdziwych sportowych emocji. Jest to bardzo ważne, ponieważ zdrowa rywalizacja oraz adrenalina jest niezwykle potrzebna.

Poliwęglan docięty na wymiar

poliwęglan kanalikowyW miastach, szczególnie najwyższej ligi rozgrywkowej na stadionie zbiera się mnóstwo ludzi, często brakuje biletów w kasach. Kibice często przybywają na stadion znacznie liczniej niż może on pomieścić,a średnia pojemność to około siedmiu tysięcy osób. Robi wrażenie, prawda? Jednak stadiony musza być skutecznie wykonane, by pomieścić taką ilość osób. Jako, że sezon żużlowy trwa od kwietnia do września pogoda w tym czasie bywa dość kapryśna, dlatego też wielu działaczy decyduje się na poważną modernizację stadionu a w niej dbanie o zadaszenie. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się płyty poliwęglanowe. Układa się je w kształcie jajka, tak aby zakryła ona trybuny a także część toru. To niezwykle ważne, bowiem poliwęglan lity idealnie nadaje się na zadaszenie a zmiany terminów rozgrywek są bardzo kosztowe zarówno dla klubu jak i zawodników. Świetliki z poliwęglanu w tym wypadku niestety nie wchodzą w rachubę. Przede wszystkim ze względu na to, że nie mają one odpowiednich wielkości. Zdecydowanie lepiej jest zamówić dobrej jakości poliwęglan kanalikowy i z niego na miarę docinać wszelkie elementy zadaszenia. Poliwęglan komorowy wykazuje się wysoką skutecznością, bowiem nie przepuszcza on wody. Jest jednak małe, drobne ale. Należy mieć odpowiedniego architekta i konstruktora. Warto bowiem pamiętać o tym, że w razie opadów deszczu dach powinien być wykonany w taki sposób, aby woda leciała do tyłu, czyli za stadion a nie na tor czy kibiców.

W momencie, gdy dobrze ułożymy płyty poliwęglanowe stadion okaże się obiektem bardzo nowoczesnym, gdzie rozgrywać będą mogły się najlepsze sportowe imprezy.