Dobry kołowrotek to pół sukcesu – jaki kupić?

 

Wędkarstwo to jedno z najpopularniejszych hobby w naszym kraju. Niesie ono ze sobą nie tylko przyjemność, którą jest spędzanie czasu nad wodą ale również zysk w formie złowionych ryb. Samo łowienie nie jest czynnością łatwą ale z odpowiednim sprzętem na pewno można poczuć się pewniej podczas holu dużej ryby.

Kołowrotek to podstawa wędkarstwa

kołowrotek ShimanoJednym z najważniejszych elementów wędki jest kołowrotek. Obecnie wędkarstwo to już nie tylko kupienie jakiejkolwiek wędki i siedzenie na brzegu. Wędkarstwo podzieliło się na kilka różnych odmian, wśród których są:  odmiana spinningowa, gruntowa, spławikowa. Dodatkowo niektóre z nich dzielą się na kolejne odmiany zależne od rodzaju łowionych ryb. W każdej z odmian są jednak rzeczy, bez których łowić się po prostu nie da. Jest to wędka, żyłka lub plecionka i kołowrotek. Bardzo popularny wśród profesjonalnych i doświadczonych wędkarzy jest kołowrotek Shimano. Kołowrotki z tej firmy słyną ze szczególnej wytrzymałości i stabilności konstrukcji. Łożyska pracują bardzo płynnie i bezdźwięcznie a komputerowo wyważony rotor jest dodatkowym atutem. Kołowrotki dzieli się również na różne rodzaje zależne od wspomnianych odmian wędkarstwa. Są kołowrotki do spinningu, czyli łowienia ryb drapieżnych. Są to najczęściej kołowrotki stosunkowo małych rozmiarów i z małą szpulą. Kołowrotki do metody gruntowej lub method feeder muszą być zdecydowanie większe z racji tego, że zestawy zamontowane na końcu żyłki są posyłane na duże odległości. Kołowrotek Shimano to wśród wędkarzy wyznacznik prestiżu. Są to kołowrotki z górnej półki ale są warte swej ceny.

Podsumowując, jeśli jesteś wędkarzem i właśnie planujesz zakup kołowrotka na miarę swoich oczekiwań to warto wziąć pod uwagę kandydaturę kołowrotków Shimano. Z pewnością nie sprawią one zawodu i swoją jakością udowodnią, że ich kupno to dobra inwestycja.