Zawód multiagenta ubezpieczeniowego

Należę do osób, które długo szukały swojej drogi i pomysłu na dorosłe życie. Nigdy nie miałem problemów z nauką, ale ponieważ byłem zawsze bardzo towarzyski to jak najlepsze oceny nie były moim głównym priorytetem. Po maturze zdecydowałem się na studia zaoczne, żeby móc zacząć już zarabiać i nie obarczać rodziców dodatkowymi wydatkami.

Cechy idealnego multiagenta

jak zostać multiagentem ubezpieczeniowymNiestety okazało się, że jako student nie mogę liczyć na pracę, która by mnie satysfakcjonowała. Praca jako kelner, czy pracownik kina nie pasowała mi, ale ciekawy pomysł podsunął mi wujek, który jest ma swoją multiagencję ubezpieczeniową reprezentującym kilka zakładów ubezpieczeń. To on podpowiedział mi jak zostać multiagentem ubezpieczeniowym i pomógł w nauce, dzięki czemu bez większych problemów zdobyłem potrzebne uprawnienia. Okazało się, że mój charakter idealnie pasuje to charakterystyki tego zawodu, dzięki czemu osiągam bardzo dobre wyniki sprzedażowe bez specjalnego wysiłku. Jako skuteczny multiagent mogę liczyć też na bardzo dobre wynagrodzenie, dzięki któremu naprawdę szybko stałem się całkowicie niezależny finansowo. Kończąc studia wiedziałem, że moim przeznaczeniem jest branża ubezpieczeniowa, w której czułem się jak ryba w wodzie, mogłem się rozwijać i przede wszystkim liczyć na wynagrodzenie pozwalające mi na godne i wygodne życie, do czego w wielu innych branżach dochodziłbym znacznie dłużej i nie ma pewności, że doszedłbym do tak wysokich zarobków.

Moi rówieśnicy, którzy skupili się na studiach czasami patrzą na mnie z zazdrością, ponieważ kończąc studia oni dopiero wchodzili na rynek pracy, podczas gdy ja miałem pięć lat doświadczenia i już od jakiegoś czasu zarabiałem kwoty, o których oni mogli tylko marzyć na początku swojej kariery, a wielu z nich prawdopodobnie wcale nie dobije do tego poziomu.